24 ساعته در کنار شما هستیم

انتخاب مجله ISI برای چاپ مقاله فرایندی است که اساتید و دانشجویان باید در انتخاب آن دقت نمایند. در سالهای اخیر گرایش بسیاری در بین دانشجویان و اساتید دانشگاه های ایران برای چاپ مقاله در مجلات ISI به وجود آمده است اما نکته ای که وجود دارد این است که گاهاً مشاهده می شود که به دلیل اطلاعات کم درباره مجلات ISI و نحوه تعیین اعتبار آنها، برخی از اساتید و دانشجویان مقالات با کیفیت خود را در مجلاتی با ارزش پایین چاپ می کنند که ممکن است این مجلات بعد از مدتی از لیست ISI خارج شوند.

در موسسه اطلاعات علمی (ISI)، هر مجله دارای یک کد شناسایی با علامت ID به عنوان شماره مجله است. ترتیب این شماره ها در ردیف بندی کل مجله های تحت پوشش موسسه بر اساس حروف الفبا می باشد.

سابقه استفاده از شيوه دستور- ترجمه به تدريس زبانهای انگليسی و فرانسه در مراکز آموزش عالي قرن ١٩ اروپا بر میگردد. اين شيوه در واقع از بطن آموزش زبانهای لاتين و يونانی پديد آمد. به تعبيري ديگر، موفقيتها و تجربياتي که از مدتها پيش از قرن ١٩ در زمینه آمـوزش زبانهاي لاتين و يوناني حاصل شده بود، زمینه مناسبي را در ابداع شيوه اي کارا براي آموزش زبانهای انگليسی و فرانسه مهيا كرد. شيوه دستور- ترجمه بعدها خود زمینه ايجاد بحث هاي نظري را در باب آموزش زبان و ظهـور روشهـاي جديـدتر در دوره هـاي بعـد فـراهم نمـود.

اشپرینگر یکی دیگر از ناشران بزرگ بین‌المللی است که کتاب های آکادمیک و ژورنال‌های تخصصی علمی را منتشر می‌کند.

در ارتباط با ترجمه مارتین هایدگر فیلسوف آلمانی بیان کرده است که : به هر حال از طریق زبان، فرایند ترجمه ضروریات را از محدوده زمان تقویمی آزاد می کند و سوژه ها و موضوعات را به روابط متقابل غیر خطی از درک و کاربرد می آورد. ترجمه با باز کردن یک فضا، صحنه ای را که در زبان مخفی است را به ارمغان می آورد. تئوری ترجمه، مطالعه اصول مناسب ترجمه متن و ترجمه مقاله است.

انتشارات وایلی یک نشر بین المللی در زمینه های علوم محض، تکنولوژی، پزشکی و یکی از زیر مجموعه های اقتصادی John Wiley & Sons است که حضور پررنگی در تمامی رشته های دانشگاهی دارد و هم چنین با بسیاری از جوامع پیشرو در دنیا همکاری می کند.

GUI محیط گرافیکی است در نرم افزار متلب است  که با استفاده از آن می توان برنامه ای ایجاد کرد که بتواند بین کاربر و برنامه کامپیوتری ارتباط برقرار کند، به طوری که کاربر فقط از صفحه کلید و ماوس اطلاعات مورد نیاز را وارد کرده و اجرا شود.  برای وارد شدن به فضای GUI   فقط کافیست در پنجره دستور نرم افزار متلب تایپ کنید guide.

پایگاه استنادی اسکوپوس (Scopus) يكی از بزرگترين پايگاه هاي چكيده نامه و از نمایه‌های استنادی معتبر و شناخته‌شده متون تحقيقاتی و منابع تحت وب با كيفيت می باشد.

 برخی مراکز اموزش عالی در حدود صدها سال قدمت دارند که در بین ان ها قدمت هزاران ساله نیز دیده میشود .در طول قرن ها بسیاری از دانشگاه های قدیمی جهان منحل، تقسیم به کالج های مستقل و یا به صورت مدرن در امده اند. نهاد های باستانی نه تنها به دلیل میراث تاریخی خود بلکه برای اثبات توانایی منطبق کردن خود در زمینه های مدرن در جهان رقابت شدیدی دارند. بسیاری از دانشگته های قدیمیترکیبی از میراث تاریخی و چشم انداز معاصر را ارائه میکنند. در اینجا ما به معرفی برخی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان میپردازیم، بیشتر انها در اروپا واقع شده اند .با توجه به تعداد زیاد دانشگاه های قدیمی در این منطقه، یک نماینده افریقایی برای مطرح شدن وجود دارد.

گوگل اسکالر (Google Scholar) جستجوگری از شرکت گوگل است که امکان جست‌وجوی واژه‌های کلیدی در مقاله‌ها، رساله‌های علمی و گزارش‌های فنی را فراهم می‌کند.

آی تریپل ای (IEEE) بزرگ ترین انجمن حرفه ای در ارتباط با نوآوری ها و دستاوردهای فناوری پیشرفته برای استفاده بشریت است. این تعریف موسسه مهندسین برق و الکترونیک (Institute of Electrical and Electronics Engineers) از سایت رسمی این پایگاه است. این انجمن و اعضای آن از طریق انتشارات پر ارجاع آن، کنفرانس ها، استانداردهای تکنولوژیک و فعالیت های آموزشی حرفه ای الهام بخش جامعه جهانی هستند.

ضریب تأثیر (Impact Factor)، یک شاخص کمی است که برای ارزیابی، مقایسه و رتبه‌بندی نشریات علمی در رشته‌های مختلف در سطح ملی یا برای مقایسه مجله‌ها در سطح بین‌المللی به کار گرفته می‌شود.

در پایان هر سال، مجله های مربوط به یک موضوع خاص بر طبق میانگین فاکتور تاثیر مجله (JIF) ردیف بندی می شوند. به این طریق مجله با بیشترین JIF در صدر جدول و با شماره یک مشخص می شود و مجله با کمترین JIF در انتهای جدول شماره گذاری شده قرار می گیرد.

زیر مجموعه ها

درباره ما

پیپر دلیور با ارائه خدمات ترجمه و تولید محتوا در سطوح مختلف اعم از عمومی، رسمی و دانشگاهی همراه شماست. 

تماس با ما

شماره تهران : 02187761351

شماره اصفهان : 03132244251

 

مشاوره و پشتيباني در تلگرام