24 ساعته در کنار شما هستیم

انتخاب مجله ISI برای چاپ مقاله فرایندی است که اساتید و دانشجویان باید در انتخاب آن دقت نمایند. در سالهای اخیر گرایش بسیاری در بین دانشجویان و اساتید دانشگاه های ایران برای چاپ مقاله در مجلات ISI به وجود آمده است اما نکته ای که وجود دارد این است که گاهاً مشاهده می شود که به دلیل اطلاعات کم درباره مجلات ISI و نحوه تعیین اعتبار آنها، برخی از اساتید و دانشجویان مقالات با کیفیت خود را در مجلاتی با ارزش پایین چاپ می کنند که ممکن است این مجلات بعد از مدتی از لیست ISI خارج شوند. مجلات ISI مجلاتی هستند که توسط موسسه اطلاعات علمی سابق یا همان تامسون رویترز فعلی مورد بررسی و تایید قرار می گیرند. برای انتخاب یک مجله مناسب برای مقاله راه های مختلفی وجود دارد که در این مقاله یکی از این راه ها مورد بررسی قرار گرفته است.

۱- مقاله خود را در فرمت استاندارد یک مجله علمی- پژوهشی آماده نمایید.

۲- به سایت سایمگو مراجعه کنید www.scimagojr.com

نکته مهم این است که سایت سایمگو لیست مجلات اسکوپوس را نشان می‌دهد اما به دلیل همپوشانی بالا میان لیست مجلات ISI و اسکوپوس شما می‌توانید از این سایت استفاده کنید. بنابراین پس از یافتن مجله در این سایت باید آن را در بین لیست مجلات ISI نیز بررسی کنید تا مطمئن شوید  در این لیست قرار دارد.

۳- در سایت سایمگو از منوی سمت چپ بر روی گزینه Journal Rankings کلیک کنید.

۴- در این صفحه به ترتیب زیر عمل کنید:

Subject Area: در این کادر حیطه کلی که رشته شما در آن قرار دارد را وارد کنید.

Subject Category: در این کادر پس از انتخاب گزینه بالا گزینه‌هایی برای محدود کردن بیشتر در اختیار شما قرار می‌گیرد.

Region/Country: اگر می‌خواهید مقاله تان را در یک قاره یا کشور خاص مثلاً آلمان چاپ کنید این لینک را انتخاب کنید.

سایر گزینه ها را خالی بگذارید و Refresh را کلیک نمایید.

۵- خوب لیست مجلات آماده است. حالا باید از اول لیست تک تک مجلات را انتخاب کنید و سپس آن را در بین لیست مجلات ISI جستجو کنید.

۶- اگر مجله در بین مجلات ISI قرار داشت حالا باید ضریب اثر یا ایمپکت فکتور آن را نیز بدانید. برای این کار نیز به این سایت مراجعه نمایید.

۷- خوب حالا باید تصمیم بگیرید که در بین مجلاتی که انتخاب کرده‌اید با توجه به هزینه، ضریب اثر، کشوری که مجله در آن قرار دارد، زمان لازم برای داوری و سایر معیارها، کدام مجله برای شما مناسب است.

 

 

آی تریپل ای (IEEE) بزرگ ترین انجمن حرفه ای در ارتباط با نوآوری ها و دستاوردهای فناوری پیشرفته برای استفاده بشریت است. این تعریف موسسه مهندسین برق و الکترونیک (Institute of Electrical and Electronics Engineers) از سایت رسمی این پایگاه است. این انجمن و اعضای آن از طریق انتشارات پر ارجاع آن، کنفرانس ها، استانداردهای تکنولوژیک و فعالیت های آموزشی حرفه ای الهام بخش جامعه جهانی هستند. آی تریپل ای حدود یک سوم منابع فنی در زمینه های مهندسی برق، علوم کامپیوتر و الکترونیک را منتشر می کند که این منابع بیش از 160 ژورنال و مجله را که به صورت سالیانه منتشر می شوند در بر می گیرد. هم چنین در یک همکاری دو جانبه با شرکت "جان وایلی و پسران"، آی تریپل ای کتاب های فنی، رساله ها، راهنما ها و کتاب های درسی متعددی را منتشر می کند. تمامی محتوای آی تریپل ای از از سال 1988 به بعد به علاوه بخش منتخبی از منابع تا سال 1950 به صورت دیجیتال موجود است. کتابخانه دیجیتال آی تریپل ای اکسپلور، شامل بیش از 3 میلیون مقاله از ژورنال ها، مجلات، نامه ها، پروسیدینگ های کنفرانس و استاندارد های فعال آی تریپل ای است که در ماه بیش از 8 میلیون دانلود دارد. علاوه بر انتشار حدود 160 ژورنال، 3800 استاندارد فنی، 100 کتاب الکترونیکی و برگزاری 300 دوره آموزشی، آی تریپل ای مسئول برگزاری بیش از 1300 کنفرانس در 81 کشور است که سالانه حدود 100 هزار نفر در آنها شرکت می کنند و در کنار این فعالیت ها بیش از 1500 استاندارد و پروژه در حال انجام دارد.

در موسسه اطلاعات علمی (ISI)، هر مجله دارای یک کد شناسایی با علامت ID به عنوان شماره مجله است. ترتیب این شماره ها در ردیف بندی کل مجله های تحت پوشش موسسه بر اساس حروف الفبا می باشد.

در پایان هر سال، مجله های مربوط به یک موضوع خاص بر طبق میانگین فاکتور تاثیر مجله (JIF) ردیف بندی می شوند. به این طریق مجله با بیشترین JIF در صدر جدول و با شماره یک مشخص می شود و مجله با کمترین JIF در انتهای جدول شماره گذاری شده قرار می گیرد.

درباره ما

پیپر دیلیور با ارائه خدمات ترجمه و تولید محتوا در سطوح مختلف اعم از عمومی، رسمی و دانشگاهی همراه شماست. 

تماس با ما Paper Deliver

شماره تهران : 02187761351

شماره اصفهان : 03132244251

شماره اوکراین : 0380947104046

مشاوره و پشتيباني در تلگرام